پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3355
-
الف
+

چه کسی نقش "فیروزه" را بازی می‌کند؟

به بهانه پخش سریال «گیل‌دخت» به بررسی کارنامه هنری بازیگر نقش "فیروزه" در این سریال پرداخته‌ایم.

به بهانه پخش سریال «گیل‌دخت» به بررسی کارنامه هنری "یاسمن معاوی" بازیگر نقش "فیروزه" در این سریال پرداخته‌ایم.

به گزارش آی‌فیلم، سریال تلویزیونی «‌گیل‌دخت» کاری از گروه فیلم و سریال معاونت برون‌مرزی رسانه ملی است؛ سریالی که بازیگران جوانی چون "یاسمن معاوی" در آن با بازی در نقش "فیروزه" ندیمه "گلنار" به ایفای نقش پرداخته است.

یاسمن معاوی متولد سال 1372 و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر است، اما از سال 1392 به صورت جدی وارد عرصه بازیگری شده و برای اولین بار مقابل دوربین سعید سهیلی برای فیلم سینمایی «کلاشینکف» رفته است.

معاوی نیز یکی از هنرجوهای آموزشگاه بازیگری زنده‌یاد "امین تارخ" است و در سال 1390 برای اینکه به صورت حرفه‌ای وارد عرصه بازیگری شود، دوره‌های هنرپیشگی را در آکادمی بازیگری این هنرمند فقید سپری کرده است.

یاسمن معاوی پس از «کلاشینکف» در فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا در سال 1394 بازی کرد و بلافاصله در نقش "توکا" در فیلم «غیر مجاز» به کارگردانی حسن یکتاپناه تجربه بازی در کنار بازیگرانی چون میلاد کی‌مرام، لیلا زارع و پریوش نظریه به دست آورد.

یاسمن معاوی در سریال «گیلدخت»

سریال تاریخی‌ «گیل‌‌دخت» به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی تولید شده است. یاسمن معاوی در این سریال نقش "فیروزه" ندیمه "گلنار" را بازی کرده است.

بازیگران سریال «گیل‌دخت»

از جمله بازیگران این سریال می‌توان به محمود پاک‌نیت، پریوش نظریه، فریبا متخصص، رامتین خداپناهی، سعید چنگیزیان، شقایق فراهانی، ثریا قاسمی، سعید راد، حبیب دهقان‌نسب، فخرالدین صدیق‌شریف، میترا رفیع، یاسمن معاوی، محمد فیلی، رضا اکبرپور و امین میری اشاره کرد. 

سریال «گیل‌دخت» پنجشنبه و جمعه‌ هر هفته، ساعت 21:00 روی آنتن آی‌فیلم می‌رود و تکرار آن نیز در ساعت‌های ۰۵:۰۰ و ۱۳:۰۰ روز بعد پخش می‌شود.

یشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

م ن / س م

نظر شما
ارسال نظر