پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2309
-
الف
+

مروری بر آخرین رویدادهای فرهنگی هنری

در این بسته خبری به تازه‌ترین رویدادهای فرهنگی هنری کشورمان می‌پردازیم.

در این بسته خبری به آخرین رویدادهای فرهنگی هنری کشورمان می پردازیم.

آغاز ثبت‌نام برای حضور در «سینماحقیقت»

ثبت‌ نام اولیه هنرمندان، اعضای صنوف و رسانه‌ها برای حضور در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از شنبه ۲۱ آبان ماه آغاز می‌شود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، علاقه‌مندان به تماشای آثار شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، نمایندگان رسانه‌ها، اعضای صنوف و هنرمندان می‌توانند از طریق لینک panel.irandocfest.ir نام و مشخصات خود را برای حضور در این رویداد ثبت کنند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم اواخر آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

صدور پروانه نمایش برای پنج فیلم سینمایی

شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی در جلسه اخیر با صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های «شبگرد» به تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته و کارگردانی فرزاد موتمن، «آزردگان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی فردقادری، «فرشته» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد عبدالهیان، «ترانه‌های پدری» به تهیه‌کنندگی علی ژکان و کارگردانی محمد بصیری و «ناطور» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بیژن میرباقری موافقت کرد.

جایزه جشنواره فیلم داکا برای «آرام‌گاه»

فیلم کوتاه «آرام‌گاه» به کارگردانی علی دارایی، در چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشگاه داکا بنگلادش به رقابت پرداخت و موفق شد جایزه بهترین فیلمبرداری را از آن خود کند.

وحید بیوته فیلمبرداری این فیلم کوتاه را بر عهده داشته است.

«آرام‌گاه» پیش از این، جایزه بهترین فیلم کوتاه از بیست و پنجمین جشنواره مذهب امروز ایتالیا ، جایزه بهترین فیلمبرداری جشنواره نهال، جایزه بهترین فیلم،بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس جشنواره استانی قم را در کارنامه خود دارد. همچنین این فیلم نامزدی بهترین فیلمنامه جشنواره نهال و حضور در جشنواره سایه را نیز تجربه کرده است.

ح پ / س م 

نظر شما
ارسال نظر