پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
916
-
الف
+

با بسته اخبار سینمایی آی‌فیلم همراه باشید

آخرین اخبار فرهنگی و هنری سینمای ایران را از وب‌سایت آی‌فیلم دنبال کنید.

آخرین اخبار فرهنگی و هنری سینمای ایران را از وب‌سایت آی‌فیلم دنبال کنید.

به گزارش آی‌فیلم،شانزدهمین دوره جشنواره «بوفالو» که قدیمی ترین جشنواره در شرق نیویورک و یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه امریکاست، از هفتم تا دهم ماه اکتبر برگزار می‌شود.

فیلم کوتاه «گودال» که در منطقه اوپرت استان سمنان تصویر برداری شده، پیش تر نیز در جشنواره‌های ایندی شورت فست لس آنجلس به عنوان نامزد بهترین فیلم کوتاه و در جشنواره ایندی شورت راکت انگلستان به عنوان نامزد بهترین کارگردانی و بهترین فیلم کوتاه معرفی شده بود.

اکران چراغ خاموش جنگ جهانی سوم آغاز شد

اکران یک‌هفته‌ای فیلم جنگ جهانی سوم به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۳، از امروز در پردیس مگامال تهران آغاز شد.

نکته جالب توجه این اکران آن‌که، برای این فیلم، بلیت‌فروشی اینترنتی صورت نگرفته است. طبق اطلاعاتی که به دست خبرنگار ایرنا رسیده است، این فیلم فعلا اکران مردمی ندارد و نمایش آن، طی دو سانس ۱۸ و ۲۰ هر روز به صورت خصوصی است و طی آن، هیچ بلیتی فروخته نمی‌شود.

نیمی از فروش امسال در انحصار ۷ فیلم کمدی

سینمای ایران در این ۶ماه و نیمی که از سال ۱۴۰۱ می‌گذرد، ۳۹ فیلم بلند سینمایی به روی پرده برده است که از این تعداد، ۷ فیلم کمدی بودند. مجموع گیشه سینمای ایران در این مدت، حدود ۲۷۰ میلیارد تومان بوده که سهم این ۷ فیلم، چیزی در حدود ۱۳۴ میلیارد تومان بوده است. به عبارتی، این ۷ فیلم، به اندازه نصف گیشه سینمای ایران در طول امسال فروش داشته‌اند و نصف دیگر فروش، میان ۳۲ فیلم دیگر سرشکن شده است.

با نگاهی به این ۷ فیلم متوجه می‌شویم که ۲ فیلم پرمخاطب این فهرست، بیشترین میزان فروش را داشته‌اند: دینامیت که ۶۹ میلیارد تومان فروخت و سگ‌بند که فروشی معادل ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را تجربه کرد.

عطش مخاطب و البته سینماداران برای فیلم‌های کمدی به اندازه‌ای است که در نبود فیلم‌های کمدی پرمخاطب، انفرادی که بیش از ۵ ماه و نیم به روی پرده است، همچنان مخاطب داشته و به دومین فیلم پرفروش این روزهای سینمای ایران تبدیل شده است. سگ‌بند هم که حدود یک‌ماه و نیم زودتر از انفرادی به روی پرده رفت، همچنان در ۷ سالن کشور به روی پرده بوده و میزان فروش آن، از چندین فیلم جدید نیز بیشتر است.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر
کاربر مهمان

بارها گفتم نمی تونم تو اون ساعت سریال خانه ما رو ببینم و قطعا خیلی ها هم مثل من نمی تونن تو اون ساعت ببینن و همین طور تکرار هاشو.ما تا شب سرکاریم چجوری می تونیم ببینیم

کاربر مهمان

چرا ساعت سریال خانه ما رو عوض نمی کنید.به خدا نمی تونم تواون ساعت ببینم.تکرارشو هم‌همین طور .به خدا خیلی بی انصافیه اگه ساعتشو عوض نکنید.از قصد توساعتی گذاشتین که کسی نتونه ببینه