پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
708
-
الف
+

آمار فروش فیلم‌های سینمایی

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در آخرین هفته مردادماه، رشد قابل توجهی پیدا کرد.

آمار فروش فیلم‌های سینمایی در آخرین هفته مردادماه، رشد قابل توجهی پیدا کرد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری صبا، گیشه سینمای ایران در آخرین روزهای مردادماه، همراه با صدرنشینی «ابلق» و رکوردشکنی «انفرادی»، رشد چشمگیری را تجربه کرد.

 در این هفته از چهارشنبه ۲۶ مردادماه تا سه‌شنبه اول شهریورماه، سینمای ایران در مجموع ۳۶۰ هزار مخاطب داشت که گیشه هفتگی مجموع ۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون تومان را برای آن رقم زد. در این هفته نسبت به هفته گذشته، میزان مخاطب هفتگی ۴۱ درصد و میزان فروش هفتگی ۴۴ درصد افزایش یافت.

نکته جالب در گیشه این هفته، حضور پررنگ فیلم‌های غیرکمدی در رتبه‌های بالای جدول بود که کمدی‌ها را کمابیش به حاشیه بردند.

این هفته ۴ فیلم جدید اکران شدند که فقط یکی از آن‌ها فروش مناسبی را تجربه کرد.

فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار در نخستین هفته نمایش، به صدر جدول فروش سینماها رسید. این اثر با فروش ۹۹ هزار قطعه بلیت به ارزش ۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان، ۲۸ درصد مخاطبان هفته را به خود اختصاص داد. «ابلق» با ۳۹ صندلی پر در هر سانس، رکورد ویژه‌ای را به جا گذاشت، چراکه در ۱۰ هفته اخیر، به جز آثاری که سانس‌های رایگان داشتند، تنها یک فیلم دیگر (تی‌تی) آن هم فقط در یک هفته به این رقم رسید.

«دوزیست» ساخته برزو نیک‌نژاد که اکران خود را با صدرنشینی در گیشه هفتگی آغاز کرد، در هفته دوم نمایش با اختلافی کم به رتبه دوم قناعت کرد. این فیلم ۹۱ هزار مخاطب و ۲ میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان فروش داشت و ۲۵ درصد مخاطب کل هفته را جذب کرد. فیلم نیک‌نژاد در این هفته نسبت به هفته گذشته، ۸ درصد افزایش مخاطب و ۶ درصد افزایش فروش را تجربه کرد.

در رتبه سوم جدول فروش هفتگی، فیلم سینمایی «انفرادی» اثر سیدمسعود اطیابی قرار گرفت که در این هفته توانست با فروش ۶۸ هزار قطعه بلیت به ارزش ۲ میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان، مجموع فروش خود را به بیش از ۵۸ میلیارد تومان برساند تا رکورد پرفروش‌ترین فیلم را بشکند. این اثر با افزایش ۳۰ درصدی میزان مخاطب و ۳۶ درصدی میزان فروش نسبت به هفته گذشته، همچنان گیشه مناسبی دارد.

فیلم «تی‌تی» ساخته آیدا پناهنده با جذب ۴۰ هزار تماشاگر و گیشه یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون تومانی، در رتبه چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. این اثر نسبت به هفته گذشته، ۱۵ درصد افت مخاطب و ۱۴ درصد افت فروش داشت. «تی‌تی» در این هفته مرز ۱۵ میلیارد تومان را رد کرد.

پنجمین فیلم گیشه هفتگی، «علف‌زار» اثر کاظم دانشی بود که ۲۱ هزار قطعه بلیت به ارزش ۷۲۸ میلیون تومان فروخت. این فیلم در این هفته نیز مانند اغلب هفته‌های قبل، با میانگین ۳۴ هزار تومان، گران‌ترین بهای میانگین بلیت را داشت. ۶ درصد مخاطبان سینمای ایران در این هفته به تماشای «علف‌زار» نشستند.

پس از این ۵ فیلم که مجموعا ۸۹ درصد مخاطبان سینمای ایران را در این هفته به خود اختصاص دادند، در رتبه‌های ششم تا دهم جدول فروش هفتگی، «چند می‌گیری گریه کنی ۲»، «کوزوو»، «بازیوو»، «سگ‌بند» و «زالاوا» قرار گرفتند.

پس از «ابلق» که بهترین عملکرد را در میان تازه‌واردهای سینما در این هفته داشت، «شب طلایی» ساخته یوسف حاتمی‌کیا قرار گرفت که با حضور در رتبه سیزدهم جدول فروش، گیشه خوبی نداشت. این فیلم با فروش ۲ هزار و ۶۰۰ قطعه بلیت به ارزش ۹۰ میلیون تومان، تنها ۷ دهم درصد از مخاطبان کل هفته را به خود اختصاص داد.

«برای مرجان» به کارگردانی حمید زرگرنژاد و «رویای سهراب» اثر علی قوی‌تن دیگر آثار تازه اکران، در رتبه‌های پانزدهم و شانزدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند. «برای مرجان» هزار و ۹۶ قطعه بلیت به ارزش ۳۹ میلیون تومان و «رویای سهراب» ۶۵۱ قطعه بلیت به ارزش ۲۳ میلیون تومان فروخت.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش جدید شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم 

م ه / ص گ

نظر شما
ارسال نظر