پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
416
-
الف
+

آخرین اخبار فرهنگی و هنری

آخرین اخبار فرهنگی و هنری ایران را از وب‌سایت آی‌فیلم فارسی دنبال کنید.

درگذشت هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی

ابراهیم قنبری‌مهر هنرمند پیشکسوت سازسازی و شاگرد ابوالحسن صبا روز جمعه بیست و یکم مرداد ماه در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، ابراهیم قنبری‌مهر استاد پیشکسوت سازسازی و شاگرد ابوالحسن صبا روز جمعه بیست و یکم مرداد ماه در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت. این هنرمند ۱۰ مردادماه امسال تولد ۹۴ سالگی خود را جشن گرفته بود.

مرحوم قنبری مهر که چندی قبل به کرونا مبتلا شده و در منزل تحت درمان قرار گرفته بود متاسفانه صبح امروز بر اثر کهولت سن و ایست قلبی درگذشت.

افتتاح نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی

امروز جمعه ۲۱ مردادماه در روزهای گرم اواسط تابستان و تعطیلی پایان هفته فرصت مناسبی در اختیار علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی قرار دارد تا آخر هفته گرم خود را با گالری‌گردی و بازدید از نمایشگاه‌ها سپری کنند.

نمایشگاه انفرادی سونا گشتاسبی به نام «خونه و ماهی» جمعه ۲۱ مرداد ماه در گالری شیرین افتتاح می‌شود و تا ۲ شهریور ماه ادامه دارد.

نمایشگاه انفرادی نیلوفر محمدی به نام «فقدان» تا ۲۶ مردادماه در گالری طراحان آزاد برپا است.

اپرای «عاشورا» اثری که باید دید

دور جدید اجراهای اپرای عاشورا به کارگردانی بهروز غریب پور آغاز شد تا این شب ها اثر هنری قابل اعتنا درباره عاشورا قابل تماشا باشد.

 اپرای «عاشورا»، واقعه عاشورا را از زبان عروسک ها روایت می کند و در وصف حماسه آفرینی های امام حسین (ع) و ۷۲ تن یاران باوفای ایشان، زبان به سخن می گشایند تا بار دیگر، بر وجوه انسان‌ساز تراژدی رخ داده در صحرای کربلا تاکید شود بنابراین این اثر می تواند انتخاب خوبی در ایام ماه محرم برای هنردوستانی باشد که در جستجوی اثری مرتبط به اتفاقات روز در تماشاخانه های تئاتر سطح شهر تهران هستند.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش جدید شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر