پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
777
-
الف
+

بازیگر «کامیون»: اطیابی در ساخت آثار طنز کاربلد است

گیتی قاسمی بازیگر سریال «کامیون»، از نقش آفرینی خود در این سریال می‌گوید.

گیتی قاسمی بازیگر سریال «کامیون»، از نقش آفرینی خود در این سریال می‌گوید.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از فارس، گیتی قاسمی که در سریال «کامیون» ایفاگر نقش «پروانه» است گفت: پیش‌ از این سابقه همکاری با آقای اطیابی را نداشتم. البته کارهایشان ازجمله فیلم‌های سینمایی «تگزاس ۱ و ۲» را دیده بودم. به نظر من آقای اطیابی در این دو فیلم نشان داد که در ساخت آثار طنز به یک سبک و ثبات رسیده و کاربلد است.

قاسمی افزود: خوشبختانه نقشی که در سریال «کامیون» داشتم به‌گونه‌ای بود که نیازی به حضور هر روزه من نداشت. با اینکه شخصیت بامزه و اثرگذاری است، اما حضورش به نسبت سایر شخصیت‌های اصلی کم است؛ امکان پیوستن من به پروژه سریال کامیون فراهم شد.

وی عنوان کرد: من از ابتدا می‌دانستم که نقش پروانه چندان طولانی و پررنگ نیست، اما سعی کردم همین نقش کم را هم تا جایی که امکان دارد درست بازی کنم.

بازیگر سریال کامیون گفت: بیشتر کار‌های سینمایی من ملودرام‌های اجتماعی هستند و کمتر پیش‌آمده که در آثار طنز بازی کنم. البته در تلویزیون هم در کنار سریال‌هایی با مضمون طنز مثل «چک برگشتی» یا «پایتخت»؛ بقیه کارهایم نقش‌های بسیار سنگینی بودند؛ آخرین نمونه هم سریال «روز‌های بهتر» آقای دانش اقباشاوی بود که در اپیزود «نامه آخر» نقش یک مادر شهید را داشتم که با نقش‌هایی که تابه‌حال بازی کردم فاصله زیادی داشت.

پ

قاسمی ادامه داد: به‌عنوان یک بازیگر، کمدی یا جدی بودن نقش‌ها برایم معیار اصلی نیست. پیشنهاد‌ها کاری را با توجه به قوت فیلم‌نامه، دغدغه‌های خودم و شرایط کاری و زمانی می‌سنجم و اگر آن نقش را دوست داشته باشم و ارزش کارکرده داشته باشد، می‌پذیرم. البته قبلاً کمی مقاومت می‌کردم که مثلاً در کار‌های کمدی بازی نکنم، اما اکنون این‌گونه نیست. بازیگر باید از پس همه نقش‌ها و ژانر‌ها بربیاید.

بازیگر فیلم «متری شش و نیم» عنوان کرد: معمولاً سعی می‌کنم در سریال‌هایی بازی کنم که مناسبتی هستند و در ایام نوروز یا ماه مبارک رمضان پخش می‌شوند و مخاطبان بیشتری دارند.

وی افزود: باید به همه عوامل این مجموعه‌های تلویزیونی یک خداقوت بگویم. آن‌ها در شرایط سختی که در پیک کرونا داشتیم و با آغاز شیوع ویروس کرونا بازهم به تعهد خود عمل کردند و به‌سختی با رعایت شرایط بهداشتی این سریال‌ها را به آنتن رساندند.

بازیگر فیلم سینمایی «سد معبر» عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های مثبت آقای اطیابی این است که ریسک می‌کند و در کار‌های خود به بازیگران جوانی که با استعداد هستند، اما سابقه قابل‌توجهی در کار‌های تصویری ندارند میدان می‌دهد. این بسترسازی برای بازیگران جوان کار ارزشمندی است و کمتر کارگردانی به آن تن می‌دهد. آقای اطیابی این شجاعت را داشتند که سه بازیگر جوان را در کنار یک بازیگر کارکشته و باتجربه مثل استاد مهدی هاشمی قرار دهند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر اطیابی توانست در سریال «کامیون» ترکیبی مقبول از تجربه بازیگران پیشکسوت و استعداد بازیگران جوان را ارائه دهد.

بازیگر سریال «کامیون» گفت: بازی کردن در کنار آقای مهدی هاشمی یک افتخار بزرگ است. ایشان به معنی واقعی کلمه استاد بازیگری هستند. من پیش از آن‌هم از بازی روان و رفتار حرفه‌ای ایشان شنیده بودم که در جریان تولید سریال کامیون از نزدیک به این موضوع رسیدم. آقای هاشمی با این‌همه تجربه و سابقه بازیگری با همه بازیگران برخورد یکسانی داشتند که این نشان‌دهنده رفتار حرفه‌ای ایشان بود. فکر می‌کنم هر کسی که با آقای هاشمی برخورد داشته باشد، حرف مرا تأیید کند. از خدا می‌خواهم که به ایشان عمر طولانی و سلامتی بدهد تا بتوانیم بازهم از حضورشان استفاده کنیم.

قاسمی افزود: با بهنام شرفی سابقه همکاری در تئاتر را داشتم و از سال‌های پیش او را می‌شناختم، اما با سایر بازیگران جوان سریال از جمله سپند امیرسلیمانی، علی هاشمی و هادی مرتضی‌زاده سابقه همکاری نداشتم. همبازی شدن با سپند امیرسلیمانی که بازیگر بسیار باهوش و با استعدادی است هم واقعاً لذت‌بخش بود.

بیشتر بخوانید و ببینید:

جدول پخش جدید شبکه آی‌فیلم

صفحه اینستاگرام آی‌فیلم

م ن / ا.ا

نظر شما
ارسال نظر