پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1015
-
الف
+

پوستر جشنواره فیلم کن 75 رونمایی شد

پوستر هفتادو پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن شب گذشته رونمایی شد.

جشنواره فیلم کن، پوستر هفتادوپنجمین دوره خود را منتشر کرد که از فیلم «نمایش ترومن» ساخته پیتر ویر (۱۹۹۸) با نقش‌آفرینی جیم کری الهام گرفته است.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از مهر، طراحان پوستر امسال جشنواره کن از صحنه معروف فیلمی با بازی جیم کری استفاده کرده‌اند؛ صحنه‌ای که در آن شخصیت ترومن با بازی جیم کری در حال بالا رفتن از پله‌ها، به ابرهای آسمان دست می‌زند.

کن در بیانیه‌ای اعلام کرد، درست همان‌طور که انگشتان شخصیت ترومن افق را لمس می‌کنند، این جشنواره هم می‌خواهد طبیعت افراطی جهان فعلی از جمله بحران اقلیمی، فجایع انسانی و درگیری‌های مسلحانه را در نظر بگیرد تا ارتباطی نزدیک‌تر با دنیا داشته باشد.

اما جشنواره همچنین اضافه کرده است که مانند همیشه تعهد اصلی آن به نمایش گذاشتن فیلم‌های خوب و باکیفیت خواهد بود که به تحول سینما و فیلمبرداری کمک می‌کنند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: «فستیوال یک بار دیگر بر این تعهد قوی خود تاکید می‌کند که سینما و هنر جایی هستند که تفکر و نوسازی جامعه صورت می‌گیرد.»

به گفته عوامل این جشنواره، فیلم «نمایش ترومن» توصیفی مدرن از مفهوم غار افلاطون است و صحنه‌ای از آن که در پوستر به نمایش گذاشته شده از بیننده می‌خواهد نه تنها مرز بین واقعیت و نمایش آن را تجربه کند، بلکه درباره قدرت خیال به تفکر بپردازد.

گفتنی است، هفتادوپنجمین دوره این جشنواره مهم اروپایی کار خود را از روز سه‌شنبه هفدهم ماه مه (بیست‌وهفتم اردببهشت) آغاز می‌کند و تا روز شنبه بیست‌وهشتم مه ادامه خواهد داشت.

جدول پخش شبکه آی‌فیلم

ا.ا /ا.ز

نظر شما
ارسال نظر