پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2718
-
الف
+

نامدارترین پدران سینما و تلویزیون ایران

در گزارش زیر مروری بر ماندگارترین و نامدارترین پدران سینما و تلویزیون ایران خواهیم داشت.

در گزارش زیر مروری بر ماندگارترین و نامدارترین پدران سینما و تلویزیون ایران خواهیم داشت.

به گزارش آی‌فیلم، بازیگران پیشکسوت زیادی در سینمای ایران مقابل دوربین رفته و ماندگار شده‌اند و با وجود درگذشت برخی، هنوز هم با آوردن نامشان دل هوادارانشان از محبت سرشار می‌شود. 

پدران سینمای ایران نمونه ای از پیشکسوتانی هستند که با بازی های درخشان و موفقی که در سینما داشتند در میان مردم ماندگار شدند و پیوستنشان به ابدیت هم نتوانست مهر و یادشان را از دلها بیرون کند.

پدران سینمای ایران که ماندگار شدند

محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز یکی از ماندگارترین پدران سینمای ایران است که با بازی در نقش پدری مهربان، دلسوز و گاهی خشن و لجباز در سینما و تلویزیون ایران جاودانه شد.

اسدالله خان معروف مجموعه پدرسالار نمونه ای از بازی درخشان محمدعلی کشاورز در تلویزیون ایران است که در نقش پدر در این سریال بازی ملموس و ماندگاری را از خود برجای گذاشت و کمتر کسی از مخاطبان تلویزیون پیدا میشود که اسدالله خان سریال پدرسالار را نشناسند.

جمشید مشایخی

جمشید مشایخی یکی دیگر از پدران ماندگار سینمای ایران است که اغلب او را در نقش پدربزرگ در فیلم و سریال ها دیده‌ایم.

پدربزرگ مهربان سینمای ایران 13 فروردین ماه 98 درگذشت اما یاد و خاطره اش با این آثار ماندگار همیشه جاودان است و بازی های درخشان او در فیلم‌ها و سریال‌هایی چون عشق گمشده، پدربزرگ، سلام پدربزرگ، همه چیز آنجاست و... هرگز فراموش نمیشود.

علی نصیریان

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت کشورمان یکی دیگر از پدران ماندگار سینما و تلویزیون ایران است که با بازی‌های درخشان در قاب سینما و تلویزیون ماندگار شد.

این هنرمند کشورمان بازی های بی بدیلی را در نقش پدر در قاب سینما و تلویزیون از خود به یادگار گذاشته است که میتوان به فیلم سینمایی بوی پیراهن یوسف و سریال میوه ممنوعه و ....اشاره کرد.

بازی های درخشان علی نصیریان در سینما و تلویزیون از او چهره ماندگاری ساخته است و سالهاست به عنوان یکی از بهترین های دنیای هنر شناخته میشود.

عزت الله انتظامی

استاد عزت الله انتظامی یکی دیگر از پدران ماندگار سینما و تلویزیون ایران است که نقش‌های ماندگار زیادی از او در سینما و تلویزیون به ثبت رسیده است.

بازی در نقش پدر در فیلم روسری آبی و جعفرخان از فرنگ برگشته از درخشان‌ترین کارهای کارنامه این استاد بازیگری است که بازیگری را از دهه 30 آغاز کرد و به آقای بازیگر سینمای ایران معروف است.

این هنرمند سینمای ایران 26 مردادماه سال 97 درگذشت و برای همیشه با نقش هایش جاودانه شد.

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند یکی دیگر از پدران جاودان سینما و تلویزیون ایران است که در نقش های ماندگار زیادی مقابل دوربین رفته است.

این هنرمند پیشکسوت سینمای ایران حضور در دنیای بازیگری را از دهه 60 آغاز کرد و نقش های ماندگار زیادی را خلق کرده است.

حشمت فردوس سریال ستایش نمونه‌ای از بازی درخشان داریوش ارجمند در نقش یک پدر است که البته تصویری از یک پدر مستبد و سختگیر، لجباز و گاهی خودخواه را به نمایش در آورد.

خسرو شکیبایی، مهدی هاشمی، پرویز پرستویی، امین تارخ، مهدی سلطانی و... از دیگر پدران ماندگار سینما و تلویزیون ایران هستند که با هنرنمایی در نقش پدر در قاب سینما و تلویزیون جاودان شدند.

بیشتر بخوانید:

ببینید: کلیپ ولادت حضرت علی (ع)

م ن /ه خ

نظر شما
ارسال نظر