پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3199
-
الف
+

مکتب و شخصیت حاج قاسم محور فیلم‌ها و سریال‌ها می‌شود

در سال آینده فیلم‌هایی با موضوع مکتب و شخصیت حاج قاسم، تولید خواهد شد.

اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت در سال آینده فیلم‌هایی با حمایت دولت در بنیاد سینمایی فارابی با موضوع مکتب و شخصیت حاج قاسم، تولید خواهد شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از تسنیم،  وزیر ارشاد در حاشیه همایش مکتب حاج قاسم درباره اتفاقاتی که در حوزه فرهنگ و سینما در حال رخ دادن است، خبرهای تازه‌ای داد؛ از تولید فیلم با موضوع شهید سردار قاسم سلیمانی، تشکیل شورای سینما با حضور رئیس جمهور تا برگزاری اردوهای راهیان نور.

اسماعیلی درباره ساخت فیلم‌های سینمایی با محوریت شهید سلیمانی گفت: ما در جشنواره فیلم فجر در بخش ویژه‌ای به موضوع شهید سلیمانی خواهیم پرداخت. همچنین در سال آینده فیلم‌هایی با حمایت دولت در بنیاد سینمایی فارابی با موضوع مکتب حاج قاسم و شخصیت حاج قاسم تولید خواهد شد. 

وی درباره شورای عالی سینما که قرار بود در آذرماه تشکیل شود گفت: شورای عالی سینما مصوبه دولت قبلی بود اما مجلس هشتم اشکالی به آن گرفته بود که به لحاظ آیین نامه‌ای باید این اشکال را برطرف می‌کردیم. این موضوع در کمیسیون فرهنگی دولت در نوبت طرح و حل مسئله است و به محض اینکه مشکل حل شود، در دستور کار جلسه آینده کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع به تصویب خواهد رسید و بعد در دولت آیین نامه مصوب شده، قابل اجرا خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بحث ترویج مکتب جاج قاسم سلیمانی در زمینه دانشگاه‌ها توضیح داد: مهمترین بحث‌ ما در این زمینه نظریه‌پردازی و تحلیل همه جانبه ابعاد این شخصیت بزرگ در دانشگاه‌ها است. دانشگاه می تواند این مسئله را با نمادسازی و تبیین علمی برای همیشه به عنوان یک مسئله مهم، برای حوزه فعال و اجرایی نگه دارد. این موضوع خیلی مهم است زیرا اگر این پیوند برقرار نشود به عنوان یک حادثه صرف باقی می‌ماند و به عنوان مسئله‌ای برای فردا مطرح نمی‌شود.

او درباره کمک دولت برای راهیان نور با توجه به حساسیتی که شخص رئیس جمهور در این باره داشته است بیان کرد: بحث حمایت از فعالیت‌های فرهنگی طبق آیین نامه خواهد بود که وزارت ارشاد آن را تصویب می‌کند و ظرف یک ماه بعد از ابلاغ بودجه به تصویب دولت می‌رسد. بدون شک یکی از محورهای اصلی آن گسترش فرهنگ دفاع مقدس خواهد بود. 


جدول پخش شبکه آی فیلم

ص گ / ا ز

نظر شما
ارسال نظر