پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3666
-
الف
+

ستاره‌های سینما و تلویزیون قبل از بازیگر شدن چه شغلی داشتند؟

ستاره‌های امروز سینما و تلویزیون قبل از بازیگر شدن شغل‌هایی داشتند که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

ستاره‌های امروز سینما و تلویزیون قبل از بازیگر شدن شغل‌هایی داشتند که تصور آن با توجه به شرایط کنونی آنان، شاید عجیب به نظر برسد. 

به گزارش آی‌فیلم، در این گزارش به سراغ برخی بازیگران و کارگردان‌های موفق سینما و تلویزیون ایران رفته‌ایم که در گذشته، شغل‌هایی داشتند که ارتباطی با جایگاه امروزی‌شان ندارد.

پرویز پرستویی
منشی

پرویز پرستویی در سال 1360 و زمانی که 26 سال سن داشت به عنوان منشی در دادگستری تهران مشغول به کار شد، امّا پس از مدتی به خاطر ناهمخوانی این شغل با روحیاتش به اداره تئاتر رفت
شاید برایتان جالب باشد که بدانید او ۱۰ سال بدون اطلاع خانواده اش در تئاتر فعالیت داشته است و می گوید حتی جوایز و تقدیرنامه های خود را نیز به منزل نمی‌بردم و در جایی پنهان می کردم.


پرویز پورحسینی
کارگر صحافی

این بازیگر فقید که در سال‌های اخیر از مادر سالمندش مراقبت می‌کرد و اصولا به خاطر حفظ سلامت او در این یک سال و ترس از گرفتن کرونا و انتقال بیماری به مادرش، کاری را قبول نمی‌کرد، پدرش را خیلی زود یعنی در 12 سالگی از دست داد؛ برای همین ناچار شد به سختی کار کند؛ از جمله کار در زمینه صحافی کتاب.

خسرو شکیبایی
خیاط

زنده‌یاد خسرو شکیبایی سال‌ها قبل از این‌ که هامون محبوب سینمای ایران شود، حتی مدت‌ها قبل از خاک صحنه خوردن و حضور در تئاتر، شغل‌هایی چون خیاطی، کانال‌سازی و آسانسورسازی را تجربه کرد.


رضا عطاران
راننده

معمولا چهره‌های موفق سینما، شغل‌های نامرتبط را قبل از فعالیت هنری و حرفه‌ای خود تجربه می‌کنند اما رضا عطاران احتمالا از معدود گزینه‌هایی باشد که بعد از پخش سریال ساعت‌ خوش و شهرت و محبوبیت، به علت ممنوع شدن موقت فعالیت هنری‌اش، ناچار شد برای گذران زندگی، با یک وانت نیسان آبی برای سوپرمارکت‌ها بار جابه‌جا کند.


علیرضا خمسه
دستفروش

علیرضا خمسه، کمدین محبوب و موفق از معدود ستاره‌های سینمایی ماست که صادقانه و با افتخار از گذشته خود یاد می‌کند. شاید ندانید که بازیگر نقش پنجعلی در سریال پایتخت، در کودکی و نوجوانی و برای کمک به اقتصاد خانواده، در تابستان‌ها کارگری و دستفروشی می‌کرد.


منوچهر هادی
راننده

هادی در سال‌های دور در گروه تدارکات سینما فعالیت می‌کرد و آن طور که خودش در گفت‌وگویی اعلام کرد، راننده ابوالفضل پورعرب در فیلم «قاصدک» (محصول ۱۳۷۵ به کارگردانی قاسم جعفری) بود. هادی به‌تدریج با انگیزه و اراده، مسیر دیگری را در پیش گرفت و بعد از دستیاری کارگردان‌هایی چون کیانوش عیاری و اصغر فرهادی به کارگردانی رو آورد.


محمدرضا گلزار
نوازنده

محمدرضا گلزار سوپر استار و مجری معروف ایرانی در ابتدا برای گروه موسیقی آرین نوازندگی می کرده است. 


شهرام شاه‌حسینی
آرایشگر

شهرام شاه‌حسینی، کارگردان سینما و تلویزیون، در ابتدای جوانی مدتی در یک سلمانی کار می‌کرد اما علاقه‌اش به سینما باعث شد قیچی و شانه را کنار بگذارد و بعد از دستیاری کارگردان‌هایی چون بهرام بیضایی و رسول ملاقلی‌پور، کارگردان فیلم‌های کوتاه و بعد آثار سینمایی شود.
کلاغ‌پر، زن‌ها فرشته‌اند و خانه دختر از جمله ساخته‌های سینمایی شاه‌حسینی است. 


جدول پخش شبکه آی فیلم
ه ص/ ا ز

نظر شما
ارسال نظر