پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
4723
-
الف
+

25 سریال در دست ساخت اوج

محمدحسنی از درآمد ۹۰ میلیاردی سازمان اوج و ساخت ۲۵ سریال در این نهاد هنری خبر داد.

محمدحسنی از درآمد ۹۰ میلیاردی سازمان اوج و ساخت ۲۵ سریال در این نهاد هنری خبر داد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از فارس، احسان محمدحسنی مسئول سازمان هنری رسانه‌ای اوج، در نشست خبری که به مناسبت دهمین سالگرد این موسسه هنری رسانه‌ای گفت: سال ۹۴ در اوج فیلم سینمایی «بادیگارد» ساخته شد و در آن تذکر داده شد «بترسید از اینکه این کشتی سوراخ شود.» و گفته شد باید بین شخصیت نظام با اشخاص تفکیک شود. اوج دیده‌بان و مطالبه گر است و اعتراضات مردمی را در «خروج» دید. البته در تمام محصولاتمان تلاش کردیم امید و ایران پیشرفته آینده را به تصویر بکشیم.


انتقاد سردار سلیمانی از پایان پایتخت ۵

رئیس سازمان اوج گفت: حدود ۲۳ هزار محصول تولید کرده ایم و بیش از ۴ هزار هنرمند تاکنون با ما همکاری داشته اند. همچنین ۱۳۰ مؤسسه با حمایت یا مشارکت اوج تأسیس شده‌اند. پرمخاطبترین فصل سریال پایتخت (فصل پنجم) را تولید کردیم که حملات زیادی هم به آن شد. این سریال با توصیه حاج قاسم سلیمانی ساخته شد. خاطرم هست یک صبح با آقای سیروس مقدم به دیدار حاج قاسم رفتیم، آنجا سازندگان مطرح کردند که باباپنجعلی شهید شود و پیکرش در مشهد یا کربلا دفن شود. اما حاج قاسم مخالفت کرد و گفت: ما در سوریه هستیم که چنین اتفاقی نیفتد! همه اعضای خانواده معمولی باید صحیح و سالم به ایران برگردند.

وی افزود: قراداد ما در فصل۵ حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که بعد از دو سال دریافت کردیم، در حالی که سازمان صداوسیما از تبلیغات سریال حدود ۱۸۳ میلیارد بود. بلافاصله بعد از فصل پنجم، وارد مذاکره برای فصل ششم شدیم و بلافاصله برخی مدیران سازمان هم وارد مذاکره شدند و به نقطه‌ای رسید که امیدها ناامید شد. بعید می‌دانم فصل هفتم را در خدمتشان باشیم و امیدوارم با آقای مقدم کارهای دیگری را رقم بزنیم. 


ساخت فیلم سینمایی حضرت خدیجه(س) در سال جاری

رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج اظهار کرد: امسال فیلم سینمایی حضرت خدیجه(س) را تولید خواهیم کرد که فیلمنامه آن توسط آقای داود میرباقری نوشته شده است و مذاکرات با کارگردان آن آغاز شده و به زودی اعلام می‌شود. احتمالا به جشنواره فیلم فجر نرسد چون کار سنگینی است. 

وی افزود: رابطه عاشقانه و لطف پیامبر(ص) با حضرت خدیجه (س) را مدنظر داریم و برای نزدیک شدن به پیامبر(ص) به صورت مستقیم نمی‌پردازیم. 

محمدحسنی با تأکید بر اینکه اگر کسی بتواند حرفی برای مردم و انقلاب اسلامی داشته باشد، حتی با کارگردان‌های به‌نام خارجی مانند مل گیبسون هم مذاکره می‌کنیم و داشته ایم. 

وی بیان کرد: فیلم‌های سینمایی «لباس شخصی» و «مصلحت» توقیف هستند و برای رفع توقیف آن‌ها در حال مذاکره‌ایم. سوءتفاهمی برای قوه قضائیه رخ داده است و در حال مذاکره و رفع آن هستیم. 


تولید ۲۵ سریال در «اوج» 

وی در بخش دیگری از این نشست اظهار داشت: با توجه به وضعیت کرونایی و تأخیر در بازگشت سرمایه از فیلم‌های سینمایی، به سریال‌سازی روی آوردیم.

محمدحسنی افزود: اکنون ۲۵ سریال در دست تولید داریم که امسال ۸ سریال را کلید زده‌ایم. سریال «نجیب زادگان» مربوط به عصر صفوی است. در تاریخ اسلام هم سریال «نائله» داریم که به وقایع بعد از عاشورا می‌پردازد. متن سریال «عماریاسر» هم در حال نگارش است. در تاریخ معاصر هم «زینب پاشا» و «ملک‌الشعرای بهار» را داریم. امسال هم سریال تاریخی «مستوران» را از زمستان پخش می‌کنیم که تاکنون ۱۸ قسمت آن ساخته شده‌است. در حوزه تاریخ انقلاب هم «سال نغمه» را داریم. 

وی افزود: در دفاع مقدس هم سریال شهید بروجردی را کلید زده‌ایم که احتمالا از زمستان آماده پخش شود. در حوزه اقتباس هم تولیدات متعددی ساخته‌ایم و همچنان خواهیم ساخت. همچنین با وجود سریال‌های متعدد ترکی، آمادگی ساخت سریالی پیرامون «شاهنامه» را داریم و مطمئن باشید ظرف سال‌های آینده، موازنه تغییر می‌کند و به جای پرداختن به مسائل سیاه، آثاری تولید می‌شود که در آینده هم ماندگار شود. 

رئیس سازمان اوج گفت: تولید سریال ۴۰ قسمتی «صدام» که توسط شرکت آقای نادری نوشته شده‌است، اولا به دلیل تغییرات در کشور عراق و ثانیاً به دلیل بودجه سنگین، فعلا امکان‌پذیر نیست، اما امیدواریم شرایطی مهیا شود که بتوانیم روایت ایرانی‌ها از صدام را بسازیم. 

محمدحسنی گفت: من ۲ عذرخواهی باید داشته باشم: عذرخواهی اولم از بانوان سرزمین است، در این حوزه کم‌فروشی نکردیم اما کم‌کاری داشته‌ایم. حلالیت دومم هم از خانواده‌های شهداست که صاحبان انقلاب هستند. ممکن است با برخی آثارمان آنها را رنجانده باشیم و ته دلشان را خالی کرده باشیم. 

رئیس سازمان اوج گفت: فضای فرهنگی کشور به اندازه کافی جشنواره‌زده است. فقط بیش از ۱۰۰ جشنواره سینمایی در سال داریم. این فضا به ما می‌گوید قید برگزاری جشنواره را بزن و هزینه آن را به تولید اختصاص بده! 


دانلود و تماشای سریال پایتخت ۵

م ن / س م

نظر شما
ارسال نظر