پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2984
-
الف
+

چهره‌های مشهور ایرانی متولد 1 فروردین

امروز اول فروردین همزمان با سالروز تولد تعداد زیادی از چهره های مشهور ایرانی است.

امروز اول فروردین همزمان با سالروز تولد تعداد زیادی از چهره های مشهور ایرانی است که در این مطلب به طور مختصر به آنها اشاره میکنیم.

به گزارش آی‌فیلم، امروز اولین روز از سال جدید و آغاز فصلی نو است و زمین و آسمان برای رسیدن سالی نو به شور آمده اند. شکوفه های بهاری نوید آمدن فصلی نو را به ارمغان دارند و رنگ و بوی نو شدن سال حال همه افراد را خوش میکند.

در اولین روز از فروردین ماه به سراغ چهره های مشهور ایرانی متولد 1 فروردین رفته ایم و میخواهیم شما را با این چهره های مشهور کشورمان آشنا کنیم.

ژاله علو

ژاله علو شاعر، گوینده، صداپیشه و بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما کشورمان در 1 فروردین 1306 متولد شد. او آغازگر دوبلهٔ کارتون در ایران بود و دوبلهٔ بسیاری از کارتون های والت دیسنی، مانند پینوکیو، سفید برفی، زیبای خفته، سیندرلا، صد و یک سگ خالدار به کارگردانی وی انجام شده است.

آخرین اجرای نمایشی اش مجموعهٔ تلویزیونی مختارنامه نام داشت. او از برگزیدگان هشتمین همایش چهره های ماندگار در سال 1389 می باشد.

بیتا فرهی

بیتا فرهی متولد 1 فروردین 1337 در تهران، بازیگر است . وی فارغ التحصیل رشته هنر از مدرسه هنر جان پاورس آمریکا در سال 1359 است.

وی با بازی در فیلم هامون به کارگردانی داریوش مهرجویی فعالیت خود را در سینما آغاز کرد.

محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار در اولین روز فروردین 1356 متولد شد. او بازیگر سینما، نوازنده گیتار است و در زمینه خوانندگی و مدل آگهی های تبلیغاتی فعالیت دارد.

گلزار در سال 1379 برای نخستین بار در فیلم سام و نرگس ساخته ایرج قادری بازیگری سینما را تجربه کرد.

بهرنگ علوی

بهرنگ علوی در یکم فروردین سال 1359 در بیمارستان آزادی تهران به دنیا آمد.

به واسطه نقش آفرینی در فیلم های کوتاه، برای فیلم عیار 14 به کارگردانی پرویز شهبازی انتخاب شد و با تک سکانسی که در فیلم داشت، به سینما معرفی شد. پس از آن، شروع اتفاق های حرفه ای برای او رقم خورد.

زهره فکور صبور

زهره فکور صبور متولد 1 فروردین 1357 در تهران بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.

آخرین حضور زهره فکورصبور در تلویزیون با پنچری در سال 1396 به کارگردانی برزو نیک نژاد است.

بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه خواه بازیگر مجموعه های طنز تلویزیونی و فیلم های سینمایی متولد 1 فروردین 1352 است.

او در مجموعه های طنز «این چند نفر»، «بدون شرح»، «مرد دوهزارچهره»، «قهوه تلخ»، «ساختمان پزشکان»، «خانه اجاره ای» و «راه طولانی» به ایفای نقش پرداخته است. رضا بنفشه خواه پدر او و محمود بنفشه خواه، عموی او است.

مهتاج نجومی

مهتاج نجومی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان متولد 1 فروردین 1328 در تهران است.

وی در سال 1354 در رشته کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما فارغ التحصیل شد. او بازی در تئاتر را از سال 1344 با گروه شاهین سرکیسیان و همکاری با تلویزیون را از سال 1354 به عنوان کارگردان تلویزیونی و سپس بازیگری شروع کرد. همچنین وی فعالیت در سینما را از سال 1348 با بازی نقش کوتاهی در فیلم گاو آغاز کرد.

ساعت پخش سریال‌های نوروزی آی‌فیلم

ه خ

 

نظر شما
ارسال نظر