پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
4701
-
الف
+

تازه‌ترین خبرها از سریال‌های در حال تولید سیما

در این گزارش، با آخرین خبرها از پروژه‌های تلویزیونی همراه ما باشید.

در این گزارش، با آخرین خبرها از پروژه‌ها و سریال‌های تلویزیونی همراه ما باشید.

به گزارش آی‌فیلم، فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری در شهرک سینمایی نور به پایان رسید و ادامه فیلمبرداری این مجموعه در استان سمنان از سر گرفته می‌شود.

گروه، پیش‌تر در استان سمنان و در شهر شاهرود مشغول فیلمبرداری بخش‌هایی از فصل بیزانس بودند که با اتمام صحنه‌های مربوط به شهرک نور و آماده شدن سمنان برای ادامه فیلمبرداری به این شهر مراجعت می‌کنند.

فیلم‌برداری این سریال از زمستان سال گذشته در کویر شهداد کرمان و جزیره قشم آغاز شده بود. با فراگیرشدن ویروس کرونا، لوکیشن‌های داخلی مانند سمنان و شهرک سینمایی نور، جایگزین لوکیشن‌های خارجی در ترکیه گردید و سرانجام فیلم‌برداری آن از دهم مرداد، از سر گرفته شد.

بنابر پیش‌بینی‌های صورت گرفته فیلم‌برداری سریال «سلمان فارسی» حدود پنج سال طول می‌کشد و بازیگران ایرانی و خارجی از کشورهای یونان، مراکش، تونس و... در آن بازی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، سریال «سلمان فارسی» از تولیدات مرکز سیمافیلم است که با نمایش ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز به زندگی، زمانه و مهاجرت «سلمان فارسی» یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد.

تولید سریال ۲۵۰ قسمتی با بازی فرهاد آئیش

«برف بی صدا می‌بارد» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی عنوان سریالی سه فصلی است که در ده‌های ۶۰، ۷۰ و ۹۰ روایت می‌شود. تصویربرداری این سریال در لوکشین‌هایی در شهر تهران ادامه دارد و فرهاد آئیش اولین بازیگری است که حضور او در این پروژه تلویزیونی رسانه‌ای می‌شود.

این سریال ۲۵۰ قسمتی که محصول فیلم و سریال شبکه سه سیماست، در زمانی حدود ۱۰ هزار دقیقه تولید و فصل اول و دوم آن که در دهه ۶۰ و ۷۰ سپری می‌شود در ۱۰۰ قسمت ساخته خواهد شد. فصل سوم این سریال که دهه ۹۰ را روایت می‌کند، هم‌اکنون مراحل نگارش را سپری می کند.

در خلاصه داستان این سریال سه فصلی آمده است: «اگر بمانی، غزل غزل ترانه لبخند به پایت می‌ریزم. پرده حسرت از دلت برمی‌کنم. برف بی صدا می‌بارد، دردانه من. بمان تا رسم پذیرایی از تقدیر را بجا آوریم».

تغییر نام سریال «نفوذ» به «روزهای ابدی»

«محسن علی اکبری» تهیه کننده سریال «روزهای ابدی» از تغییر نام این سریال که قبل‌تر «نفوذ» بود به «روزهای ابدی» خبر داد.

وی درباره زمان پخش این سریال نیز گفت: از روز اول دی ماه این سریال از شبکه یک سیما به روی آنتن خواهد رفت.

ساخت این پروژه در سه فصل پیش‌بینی شده که فصل یک آن از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی ادامه پیدا می‌کند. فصل‌های بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می‌پردازد.

در این سریال که محصول مرکز سیمافیلم است، از حضور بازیگران ایرانی و خارجی استفاده شده است. بازیگران خارجی این سریال از بازیگران آلمانی، بلغاری و فرانسوی انتخاب شدند که به زبان انگلیسی و با لهجه آمریکایی صحبت می‌کنند و این بخش‌ها با زیرنویس فارسی پخش خواهد شد.

یلدا افشاری‌نیا، امین اسکندریان، کیمیا اکرمی، احمد نجفی، حمید گودرزی، رحیم نوروزی، علیرام نورایی، صالح میرزا آقایی، شهره لرستانی و زهرا سعیدی از جمله بازیگران ایرانی سریال و فیلیپ ساپرکین و سامی بابو از بازیگران خارجی این سریال هستند.

بیشتر بخوانید:

مروری بر تازه‌ترین خبرهای فرهنگی هنری

آخر هفته آی‌فیلم ویژه کودکان و نوجوانان شد

ا.ا/ س.م

نظر شما
ارسال نظر