پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
4386
-
الف
+

ماجرای تشکر از خانواده رجبی چه بود؟

«همسران» یکی از اولین سریال‌های آپارتمانی بود که با محبوبیت زیادی همراه شد.

«همسران» یکی از اولین سریال‌های آپارتمانی بود که با محبوبیت زیادی همراه بود و پایه‌گذار سریال‌های بعدی در تلویزیون شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از میزان، «همسران»، مجموعه تلویزیونی در ژانر کمدی ساخته "بیژن بیرنگ" و "مسعود رسام" در سال ۱۳۷۳ در 45 قسمت از شبکه دو سیما پخش شده بود.

بیژن بیرنگ و شادمهر راستین به عنوان نویسندگان «همسران» در این سریال همکاری کردند و بازیگرانی چون "فردوس کاویانی"، "مهرانه مهین ترابی"، "فرهاد جم"، "الهام پاوه نژاد"، بهروز بقایی و جمیله شیخی در آن به ایفای نقش پرداختند.

«همسران» یکی از اولین سریال‌های آپارتمانی بود که با محبوبیت زیادی همراه و پایه‌گذار سریال‌های بعدی در تلویزیون شد؛ که نخستین همکاری میان بیژن بیرنگ و مسعود رسام در این سریال رقم خورد. آن‌ها برای این کار یک ساختمان در خیابان یازدهم محله سعادت آباد و نزدیک میدان کاج را کرایه کردند که پس از آن بارها در سریال‌های دیگر نیز استفاده شد.

در تیتراژ پایانی این سریال از عبارت "با تشکر از خانواده محترم رجبی" به چشم می‌خورد که تا مدت‌ها کنجکاوی مخاطبان را جلب می‌کرد. این عبارت بعدها در پایان بسیاری از سریال‌های دیگر نیز آورده شد. تا حدی که این جمله به نوعی طنز در بین مردم تبدیل شد.

خانواده رجبی از سال 72 که «همسران» ساخته شد تا هفت هشت سال بعد حضورشان را در تیتراژ سریال‌ها حفظ کردند. معمای تشکر تهیه‌کننده از این خانواده یک پاسخ ساده داشت. آنها خانه‌شان را در اختیار گروه سریال‌ساز همسران، خانه سبز، سیب خنده و دنیای شیرین قرار دادند تا تصویربرداری سریال‌ها در آنجا انجام شود. این خانواده از رفقای زنده‌یاد رسام بودند و همکاری صمیمانه‌ای با این تهیه‌کننده داشتند.

داستان مجموعه «همسران» درباره دو زوجی که قرار است در یک آپارتمان با هم همسایه باشند. کمال با بازی "فردوس کاویانی" و مهین با بازی "مهرانه مهین‌ترابی"، یکی از دو زوجی که سن بیشتری دارند. علی با بازی "فرهاد جم" و مریم با بازی "الهام پاوه نژاد" دو زوج دیگر هستند که سن کمتری نسبت به کمال و مهین دارند. بعدها معلوم می‌شود کمال دایی مریم است که مریم از این موضوع خبر نداشته است. داستان سریال همسران دربارهه ماجراها و مشغله‌های این دو همسایه است.

اما دیالوگ‌های سریال «همسران» پس از گذشت بیش از 23 سال هنوز هم در بین مخاطبان رواج دارد و محبوب است. دیالوگ هایی چون "کماااااال" و "مهیــــــــــــــن" که توسط مهرانه مهین ترابی و فردوس کاویانی در خطاب به هم بیان می شد و همچنین دیالوگ‌های علی برای روشن کردن لامپ و خاموش کردن آن از جذابیت های سریال «همسران» بود. 

گفتنی است، سریال «همسران» هر روز ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه آی‌فیلم پخش و در ساعت ۰۲:۰۰ و ۱۰:۰۰ روز بعد بازپخش می‌شود .

بیشتر بخوانید

م ن/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر
سیما ‌عسگری

سلام،لطفا بعد از سالها فصل دوم این سریال رو با بازی همان هنرپیشه ها بسازید،ممنون،