پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3096
-
الف
+

آخرین اخبار از سریال «ملک سلیمان نبی (ع)»

آخرین اخبار از سریال «ملک سلیمان نبی (ع)» را در این گزارش بخوانید.

آخرین اخبار از سریال «ملک سلیمان نبی (ع)» را در این گزارش بخوانید.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری فارس، این روزها کمبود یک سریال یا قصه ای مذهبی در سیمای جمهوری اسلامی ایران به شدت احساس می شود. شاید خاطره و به نمایش درآمدن سریال هایی نظیر امام علی (ع)، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مریم مقدس، مردان آنجلس، یوسف پیامبر و ... مردم را عادت داده تا هر سال خود را موظف به تماشای یک سریال مذهبی بدانند. اما نبود افراد کاربلد و امتحان پس داده در این حوزه باعث شده که با بی رونقی این دست از سریال ها در تلویزیون روبرو باشیم.

اما علاوه بر سریال های موسی و سلمان که یکی در مرحله تولید و دیگری هنوز به تولید نرسیده است، این روزها شهریار بحرانی در تدارک سریال «ملک سلیمان» است. سریالی که پیشترها نسخه سینمایی آن در سینماها اکران شده است.

از نسخه سینمایی تا سریال

فیلم سینمایی ملک سلیمان به سال ۸۷ برمی گردد. فیلمی که از تقابل حضرت سلیمان با شیاطین سخن می گفت و از سکانس های به یادماندنی اش می توان به نشان دادن شیطان و تقابل آن با انسان اشاره کرد که توسط جلوه های ویژه بصری به تصویر درآمده بود. در ابتدا قرار بر این بود که بلافاصله بعد از اولین نسخه سینمایی چند نسخه دیگر هم برای سینما ساخته و به اکران درآید اما در ادامه به دلیل عدم بودجه کافی محقق نشد.

بحرانی: قصه از زمان طالوت و داوود نبی آغاز می شود

اما درباره قصه نسخه سریالی ملک سلیمان چند روایت شنیده شده است. بحرانی در گفت و گویی، ضمن بیان تولید این سریال گفته که ادامه نسخه سینمایی آن را می سازیم اما در برخی رسانه ها اشاره شده که داستان به زمان قبل از سلیمان نبی برمی گردد.

وی در همین زمینه نیز بیان داشت: بحث اصلی این سریال مُلک و حکومت داری الهی و الگویی است. داستان این سریال از نظر زمانی کمی عقب‌تر از نسخه سینمایی است و از زمان طالوت و داوود نبی (ع) آغاز می‌شود که داود نبی باید مسائل مربوط به حکومت را حل و فصل کند و این الگو در زمان حضرت سلیمان پیاده می‌شود و اینکه حاکم طوری رفتار کند تا مردم جامعه خود را به تعالی و رشد بالایی برساند.

سبک زندگی در«مُلک سلیمان»؛ راهکار نجات انسان امروزی

وی با بیان اینکه داستان طالوت و داود نبی پیش زمینه اتفاق هایی است که در زمان سلیمان نبی رخ می دهد، گفت: نتیجه کار داوود در زمان حضرت سلیمان بروز پیدا می‌کند و تا جایی پیش می‌رود که به برج آبگینه می‌رسد. سبک زندگی در سریال «مُلک سلیمان» راهکار نجات انسان امروزی از سبک زندگی یهودی آمریکایی است و در گام دوم انقلاب، پیام اصلی و نقطه عطف نجات فرهنگی ما در بازگشت به مُلک داری الهی است که در زمان سلیمان (ع) بر پاشده است.

از کودکی تا پایان حیات سلیمان نبی

این سریال از زمان کودکی سلیمان نبی آغاز و تا پایان حیات ایشان را در بر می‌گیرد و در خلال آن به صورت فلش بک موضوع ملک‌های سه گانه از زمان طالوت و داود (ع) تا پایان حیات سلیمان (ع) به تصویر کشیده می شود. همچنین دوران حضرت داود (ع) و حضرت سلیمان(ع) زمان اوج حکومت‌داری است و داستان‌هایی از اتفاقات قصر آبگینه و ظواهر عجیب و غریبی که با باطن‌هایشان روبرو می‌شوند نیز در این سریال به نمایش درمی‌آید.

حضور بازیگران سینمایی در سریال

به طور معمول در ادامه تولید نسخه های سریالی یک فیلم سینمایی حتی اگر با وقفه طولانی بین آن دو نسخه مواجه بوده باشیم، اما سازندگان برای احترام به باور مخاطبی که شخصیت های سینمایی را باور کرده و آنها را پذیرفته است، از همان بازیگران در سریال آن استفاده می کنند. اما در سریال ملک سلیمان هنوز مشخص نیست که بازیگران فیلم سینمایی در نسخه سریالی اش حضور دارند یا نه. هرچند اگر قرار باشد تا بخش هایی از فیلم سینمایی در میان برخی از سکانس های سریال پخش شود، به طور حتم باید حتی المقدور از همان بازیگران استفاده کرد.

گزینه ایفای نقش «سلیمان نبی» مشخص نیست

در همین رابطه چندی پیش «امین زندگانی» که در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفاگر نقش حضرت سلیمان بود، ، از جزئیات تولید سریال ملک سلیمان اظهار بی اطلاعی کرد و در ادامه برای حضور در این سریال آمادگی خود را اعلام کرد.

پژوهش ها و تحقیق هایی که باید انجام شود

از ماه ها پیش بحرانی به همراه گروهی به سرپرستی سید مجید مطهری نژاد و متشکل از افرادی که در قصه های قرآنی و حدیث پژوهش هایی انجام می دهند، مشغول تحقیق و آماده سازی متن های این سریال هستند. این گروه در بخش های مهمی از جمله تاریخ، قرآن، حدیث و روایت مشغول تحقیق هستند و اصلی ترین منبعی که قصه های این سریال از آنها استخراج می شود، قرآن و آیه های مربوطه است.

شباهت های بین قصه سلیمان نبی با مردم مسلمان ایران

اگر بخواهیم به شباهت های بین دورانی که سلیمان نبی زندگی می کرد و زمان حاضر جامعه مان اشاره کنیم، باید به شباهت بین مردمی که در آن دوره همراه و یاور حضرت سلیمان بودند و مردم جامعه مسلمان ایرانی و همراهی ولی شان اشاره کرد. همچنین این سریال به تشابه بین ماجرای آخر الزمان و تقارن آن با زمان حضرت سلیمان نیز می پردازد.

ساخت سرزمین سلیمان  در هاله ای از ابهام!

حتی برای تولید این سریال قرار بود تا شهرک سینمایی انحصاری برای این سریال و لوکیشن هایش ساخته شود با نام «سلیمان لند» و طراحی های اولیه نیز توسط گروهی انجام شده بود. با اینکه این سریال جزو سریال های الف ویژه تلویزیون به شمار می آید اما هنوز بودجه کافی و مورد نیاز برای این داستان مذهبی و تاریخی مهیا نشده است و باید دید در آینده نزدیک و بعد از تولید سریال های الف ویژه تلویزیون که در حال تصویربرداری است، بودجه ای برای ساخت زندگی سلیمان نبی آماده می شود یا نه.

استفاده از هوش مصنوعی در «ملک سلیمان»

برای اولین بار برای تولید یک سریال ایرانی از هوش مصنوعی استفاده خواهد شد. «میثم احمدی» سرپرست طراحی هوش مصنوعی و جلوه های ویژه این سریال نیز در این باره گفت:  تمامی لوکیشن‌ها و کاراکترها با استفاده از هوش مصنوعی به طور مجازی ساخته می شود، به گونه ای که کاراکترها با توجه به اطلاعاتی که شما به نرم افزار داده‌اید می‌توانند واکنش انجام دهند و حرکت کنند و حتی می تواند سخن بگوید و ابراز احساسات کند. به عبارت دیگر با استفاده از این ابزار هزینه‌ها و عوامل بسیاری که در تولید دخیل هستند کم می‌شود و همچنین هزینه ساخت لوکیشن‌های متعدد و بزرگ هم عملا حذف می‌شود و حتی ساخت لوکیشن‌هایی که به نظر ناممکن هست، ممکن می‌شود.

طراحی جلوه های ویژه بصری به طور کامل انجام شد

تا به اینجای کار در بخش جلوه های ویژه بصری کارهای مهم و خوبی انجام شده است و تلاش شده تا قدرت ویژوآل کارها به خوبی به تصویر کشیده شود. همچنین در این سریال به جای استفاده از دکورهای عظیم و بزرگ، بنا است از جلوه های ویژه بصری خاص و منحصر به فردی استفاده شود.

سریال «ملک سلیمان نبی» در ۵۰ قسمت و به کارگردانی و نویسندگی شهریار بحرانی تهیه و تولید می شود.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر