پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2439
-
الف
+

ابهام درباره برگزاری هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز

برگزاری جشنواره فیلم ونیز به علت شیوع کرونا در هاله ای از ابهام قرار دارد

برگزارکنندگان جشنواره فیلم ونیز که باید چهار ماه و نیم دیگر برگزار شود امیدوارند بتوانند طبق تقویم همیشگی این جشنواره را برگزار کنند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از مهر، جشنواره فیلم ونیز که قرار است از ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار شود، بزرگ‌ترین رویداد سینمایی پس از جشنواره فیلم کن در تقویم سینمایی سال محسوب می‌شود.
با وجود اینکه چهارماه و نیم تا زمان برگزاری جشنواره فیلم ونیز باقی مانده اما هنوز درباره اینکه می‌توان این رویداد را برگزار کرد یا نه، عدم قطعیت وجود دارد.
از ۱۷ آوریل ایتالیا با بدترین موج شیوع ویروس کرونا در اروپا مواجه بوده و بیش از ۲۲ هزار نفر کشته و ۱۶۹ هزار نفر به این بیمار مبتلا شده‌اند. با این حال امید می‌رود که روند بهبود این اوضاع شروع شده باشد.
قرنطینه کامل ایتالیا تا ۳ ماه مه (۱۴ اردیبهشت) ادامه دارد اما برخی بر این باورند که سینماها و دیگر مراکز اجتماعی مانند کنسرت‌ها همان زمان یا پیش از شروع تابستان کار خود را از سر می‌گیرند.
برخی از افراد از جمله فرانچسکو روتلی رئیس انجمن ملی تهیه کنندگان و توزیع کنندگان ایتالیا نیز پیشنهاد داده است که کشور به مقیاس وسیع به سینماهای درایو-این (با اتومبیل) توجه کند اما این گزینه‌ای برای ونیز نیست.
گفته شده تیم بررسی جشنواره فیلم ونیز در حال بررسی فیلم‌هایی هستند که تا پیش از قرنطینه تکمیل شده بودند تا بتوانند حاضران جشنواره امسال را انتخاب کنند. این بررسی‌ها با تماس از طریق ویدئو کنفرانس‌ها با سازندگان فیلم‌ها در سراسر جهان صورت می‌گیرد.
آلبرتو باربرا مدیر جشنواره پیشتر امکان برگزاری آنلاین جشنواره فیلم ونیز را رد کرده بود. وی با تیری فرمو مدیر جشنواره کن رابطه نزدیکی دارد و این دو در این روزها بیش از هر زمان دیگری در ارتباط هستند.
انتظار می‌رود تصمیم نهایی درباره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز توسط یک هیأت مدیره جدید به ریاست رئیس جدید آن روبرتو سیکوتو در فاصله اواخر ماه مه و اوایل ژوئن اتخاذ شود. از وقتی مسئولان جشنواره کن اعلام کردند نمی‌توانند این جشنواره را در ماه ژوئیه برگزار کنند، احتمال برگزار نشدن جشنواره ونیز هم قوت گرفته است.
ب س/ ا ز

نظر شما
ارسال نظر