پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
5375
-
الف
+

بیوگرافی اکرم محمدی بازیگر سریال «پدرسالار»

اکرم محمدی بازیگر سینما و تلویزیون ایران متولد سال 1337 است.

اکرم محمدی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. او در سال 1337 چشم به جهان گشود.

از مهم‌ترین آثار اکرم محمدی می‌توان به بازیگری در سریال پدرسالار، مرد هزارچهره، سریال شوق پرواز و سریال خانه سبز اشاره کرد.

اکرم محمدی نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال 1366 در 29 سالگی در سریال مرغ حق به کارگردانی حسین مختاری و مسعود فروتن بازی کرده است. اگرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال مرد هزارچهره، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اکرم محمدی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون دانیال حکیمی، رضا فیاضی، آلبر مجاهدیان و بهروز مسروری را تجربه کرد.

اکرم محمدی در سال 1387 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم اکرم محمدی در این سال، بازیگری در سریال مرد هزارچهره به کارگردانی مهران مدیری محسوب می‌شود.

اکرم محمدی علاوه‌بر سریال مرد هزارچهره، سال 1391 در 54 سالگی در سریال شوق پرواز نیز بازی کرده است. اکرم محمدی این‌بار با یدالله صمدی یعنی کارگردان سریال شوق پرواز و هنرمندانی چون سید شهاب حسینی، شهرام حقیقت‌دوست، افسانه بایگان و الهام حمیدی همکاری داشت.
اکرم محمدی سال 1368 در 31 سالگی برای فیلم مادر به کارگردانی علی حاتمی توانست در 8مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین نقش دوم زن نامزد شود.

در این سال‌ها اکرم محمدی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران حمیده خیرآبادی با 5 مرتبه، مجید جعفری با 5 مرتبه، فاطمه طاهری با 4 مرتبه، عبدالرضا اکبری با 4 مرتبه و کمند امیرسلیمانی با 4 مرتبه بیشترین همکاری را با اکرم محمدی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی اکرم محمدی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. در واقع محمدی از مجموع 30 اثری که در کارنامه دارد، در 18 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال بچه‌های نسبتاً بد، سریال شوق پرواز، سریال چمدان، سریال مسیر انحرافی، سریال عملیات ۱۲۵، سریال مرد هزارچهره، سریال پای پیاده، سریال هزاران چشم، سریال فرمان، سریال شب دهم، سریال فکر پلید، سریال وکلای جوان، سریال خانه سبز، سریال پدرسالار، سریال ضلع ششم، سریال مزد ترس، سریال نیمه پنهان ماه و سریال مرغ حق نام‌های و در 12 اثر در سینما با نام‌های فیلم یکی برای همه، فیلم زنان ونوسی٬مردان مریخی، فیلم کنسرت روی آب، فیلم دایره زنگی، فیلم سام و نرگس، فیلم دختری با کفش‌های کتانی، فیلم شیدا، فیلم ساحره، فیلم دره شاپرک، فیلم آوای دریا، فیلم همه‌ی یک ملت و فیلم مادر بازی کرده است.

م ن / س م

نظر شما
ارسال نظر