پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
4364
-
الف
+

اجرای نمایشی با محوریت شخصیت سردار سلیمانی

هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر میزبان اجرای نمایش خیابانی «سرباز» بود.

هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر میزبان اجرای نمایش خیابانی «سرباز» با موضوع زندگی و شخصیت حاج قاسم سلیمانی بود و حال و هوای متفاوتی را برای مخاطبان رقم زد.

به گزارش آی‌فیلم، در هشتمین روز از سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نمایش خیابانی «سرباز» نوشته امیرحسین شفیعی و کارگردانی پژمان شاهوردی اجرا شد. این نمایش که تولید مشترک اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس است، به زندگی و شخصیت سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد.

این نمایش با حضور پژمان شاهوردی، مهدی جودکی، مسعود کردی، سیاوش مقدسی، علیرضا حسینی، مبین کبودوند، عارف کاوند، آرش فلاحی‌فرد، علی دهریزی و میثم کردی و با استفاده از کمترین امکانات و آکسسوآر اجرا شد.

بازیگران به سادگی و با حرکاتی جمعی، صحنه‌های مختلف زندگی و اتفاقاتی را که شهید حاج قاسم سلیمانی در آن‌ها حضور داشت به تصویر می‌کشیدند.

در این نمایش، نریشنی پخش می‌شد که از زبان حاج قاسم سلیمانی به بخش‌های مختلف زندگی این شهید بزرگوار می‌پرداخت؛ از حضور در مبارزات انقلابی علیه حکومت طاغوت، پیروزی انقلاب اسلامی، حضور در جبهه‌های جنگ تکمیلی تا فرماندهی در جنگ، حضور و فرماندهی در نبرد ۳۳ روزه لبنان، مبارزه با داعش و ریشه کن کردن این گروه تکفیری.

در بخش‌های مختلف این نمایش، از زبان حاج قاسم سلیمانی بیان می‌شد که در تمام دوران زندگی خود به دنبال گمشده ای است که در هیچکدام از صحنه‌های نبرد حق علیه باطلی که حضور داشته، آن را پیدا نکرده است و در انتها و در صحنه به تصویر کشیده شدن ترور ناجوانمردانه این سردار شهید توسط پهپادهای آمریکایی، حاج قاسم گمشده خود را که همان شهادت و قرار گرفتن در جمع همرزمان شهید خود بود، می‌یابد.

در صحنه‌های مختلف نمایش خیابانی «سرباز» که با استقبال قابل توجه مخاطبان نیز همراه بود، لحظه‌هایی صدای حاج قاسم سلیمانی پخش می‌شد که با خداوند در راز و نیاز است و از خداوند طلب می‌کند تا شهادت را نصیبش کند. بسیاری از مخاطبان در این لحظه‌ها و همچنین برخی صحنه‌های نمایش متأثر شده و می‌گریستند.

نمایش «سرباز» تا روز ۲۰ بهمن در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در فضای باز مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود؛ نمایشی که باعث شد جشنواره تئاتر فجر حال و هوای حاج قاسم سلیمانی را به خود بگیرد.

م ه / ا ز

نظر شما
ارسال نظر