پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
5121
-
الف
+

جدیدترین خبرها از سریال «بوم و بانو»

نویسنده فیلمنامه مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» درباره جزییات این اثر می‌گوید.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری فارس، «شعله شریعتی» نویسنده سریال «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی درباره این اثر گفت: این سریال تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول است و یک زن نقاش، نقش محوری را در این سریال ایفا می‌کند که ارتباط مستقیمی با آن دوره دارد.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید در آن دوره حضور اجتماعی زنان در جامعه محدود بوده و اولین تحصیلکرده‌های زن از کشورهای خارجی به ایران می‌آمدند. به این دلیل که جامعه داشت به سمت مدرنیته می‌رفت، زن‌ها هم در جامعه محدودیت داشتند، اما ما به اندازه نیازمان از حضور این زن در قصه بهره بردیم.

نویسنده سریال «روزهای بیقراری» درباره حضور چنین زنی در آن دوره تاریخی، گفت: چنین زن‌هایی در آن دوره زندگی می‌کردند و ما نقاش‌هایی را داشتیم که در دانشگاه فرانسه نقاشی خوانده بوده البته زن سریال ما کپی برداری از ‌آن شخصیت‌ها نیست. در کل باید بگویم افرادی که نقاشی مدرن را به تدریح پایه ریزی کردند، منبع الهامی برای من در نگارش بودند. دوره پهلوی اول از ۱۳۰۴ تا ۱۳۲۰ بوده است و قصه ما در سال‌های ۱۳۱۳ روایت می‌شود.

وی درباره ادامه‌دار بودن سریال «بوم و بانو» نیز بیان داشت: فعلا صحبتی از ادامه این سریال نیست و همین یک فصل را باید به پایان برسانیم که حدود ۳۵ قسمت است که در حال نگارش دو قسمت پایانی هستم.

وی ادامه داد: نگارش سریال تاریخی مثل «بوم و بانو» کار ساده‌ای نیست و نیاز به تحقیق و مطالعه‌های فراوانی داشت که زمان زیادی را به خود اختصاص داد و به همراه "اعظم بهروز" این سریال را می‌نویسیم.

وی درباره اینکه آیا این سریال زنانه است، نیز عنوان داشت: نمی‌توان گفت این قصه زنانه است، اما می‌توانم بگویم شخصیت قوی زن هم دارد. ما نیز به تناسب نیاز قصه به شخصیت‌های زن داستان می‌پردازیم. شاید به این دلیل که هر دو زن هستیم بهتر و بیشتر بتوانیم احساس‌های زنانه را در فیلم‌نامه منعکس کنیم، اما هدف‌مان این نبود که قصه زنانه باشد.

شریعتی همچنین ادامه داد: این سریال شخصیت‌های محوری زن دارد و در کنار آنها یک شخصیت قوی زن نیز حضور دارد.

مهدی احمدی بازیگر نقش اصلی مرد «بوم و بانو» است و دیبا زاهدی نیز بازیگر نقش اصلی زن سریال است که هر دو نقاش هستند. مسعود رایگان، بهنام تشکر، فریبا متخصص، ساغر قناعت و شادی کرم رودی نیز در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی خیزد.

ه خ / س م

نظر شما
ارسال نظر
مبینا رنجبر

سریال بوم و بانو بخش بشه لطفا