پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3516
-
الف
+

«حکایت‌های کمال» در راه رسانه ملی

«حکایت‌های کمال» مراحل نهایی ساخت موسیقی و میکس را طی می‌کند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری فارس، تهیه‌کننده سریال «حکایت‌های کمال» گفت: پخش «حکایت‌های کمال» از آبان‌ماه آغاز می‌شود و این روزها مقدمات نگارش ۶۰ قسمت فصل دو را در دست داریم.

 «محسن شایانفر» در ادامه در خصوص زمان پخش این سریال  گفت: در حال حاضر مراحل نهایی ساخت موسیقی و میکس کار در دست انجام است و به امید خدا قرار است بعد از ماه صفر که تقریبا اوایل آبان ماه است پخش آغاز شود.

وی ادامه داد: هنوز شبکه پخش کننده مشخص نیست و بزودی اعلام می‌شود. همچنین به دلیل وجود سکانس‌های شادی که در این سریال وجود دارد ترجیح دادیم زمان پخش آن بعد از ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) باشد.  

این تهیه کننده با اشاره به ادامه تولید این سریال در فصل‌های بعدی نیز بیان داشت: این روزها مقدمات نگارش ۶۰ قسمت فصل دو را در دست داریم و به محض اینکه فصل یک پخش شد ما پیش تولید فصل دو را شروع می‌کنیم. از ابتدا بنا بود این سریال در ۱۵۰ قسمت طراحی شود. فصل ۱ در سی قسمت و در سال ۱۳۴۰، فصل دو در ۶۰ قسمت و در سال ۱۳۴۵ و فصل سه در ۶۰ قسمت و در سال ۱۳۵۷ به تصویر کشیده می‌شود.  

شایانفر درباره ساخت دکورهای این سریال در شهرک سینمایی نیز گفت: از ابتدا که وارد مرحله پیش تولید سریال شدیم، برنامه‌ریزی برای ورود به شهرک سینمایی نداشتیم و فکر می‌کردیم که در همین خیابان و کوچه‌های فعلی تهران می‌توانیم سریال را تصویربرداری کنیم اما مدتی که از کار گذشت دیدیم که غیر ممکن است و با اینکه از نظر مالی برایمان دشوار بود اما ترجیح دادیم تا در شهرک سینمایی دکورسازی کنیم که منجر به ساخت شهرکی به نام کمال در شهرک سینمایی شد.

این تهیه کننده افزود: بسیاری از سریال و فیلم‌هایی که در دهه ۴۰ رخ می‌دهد، با مشکل دکور و لوکیشن مواجه هستند و برخی به خاطر عدم وجود دکورهایی که در دهه ۴۰ و ۵۰ است، مجبور می‌شوند تا به شهرهای یزد و کاشان بروند تا از بافت قدیمی آنجا استفاده کنند.  

وی ضمن بیان اینکه جدیدترین دکوری که در شهرک سینمایی قرار است ساخته شود، یک مدرسهخواهد بود، بیان داشت: مدرسه، جدیدترین دکوری است که بزودی در شهرک سینمایی ساخته می‌شود چراکه در فصل ۳ یکی از لوکیشن‌های اصلی مدرسه است و دیگر بعد از ساخت این لوکیشن، شهرک سینمایی همه لوکیشن‌های موجود در شهر تهران را خواهد داشت.  

شایانفر با اشاره به حمایت مدیران سیما فیلم از این سریال و تمایل یکی از موسسه‌ها برای تولید فصل‌های بعدی «حکایت‌های کمال» در شبکه نمایش خانگی» گفت: مدیران مجموعه سیما فیلم در این بخش از ما حمایت کردند اما تولید ادامه این سریال در فصل‌های بعدی به عهده سیما فیلم نیست و برای یکی از شبکه‌های تلویزیونی است. همچنین یکی از موسسه‌های رسانه‌ای پیشنهادی به ما داده مبنی بر اینکه فصل بعدی این سریال را در شبکه نمایش خانگی تولید کنیم و بعد از مدتی از پخش در شبکه خانگی، در تلویزیون هم پخش شود، اما ما هنوز قبول نکردیم. در واقع اولین خانه ما سازمان صداوسیما است و آنها متولی این سریال هستند.  

وی درباره تغییر در ترکیب بازیکران این سریال نیز گفت: ۹۰ درصد از بازیگرانی که قرار است در فصل ۲ ایفای نقش کنند، همان بازیگران فصل ۱ هستند و ۱۰ درصد بازیگر جدید خواهیم داشت. بازیگر نقش کمال، خانواده و همسایه‌هایشان همان‌ها هستند و تنها چند شخصیت جدید به این سریال اضافه خواهند شد.  

این تهیه کننده درباره اینکه با توجه به اینکه فصل سه در سال‌های انقلاب اسلامی ایران رخ می‌دهد، آیا شما ورودی به ماجرای انقلاب خواهید داشت؟ گفت: در حقیقت باید بگویم که به طور شعاری به سمت انقلاب نرفتیم. در روندی که قصه را جلو می‌بریم در دوردست انقلاب را می‌بینیم. ما در این سریال رخدادها را شعارگونه رصد نکردیم و برشی از قصه خانواده‌ای را به تصویر کشیدیم که در زمان‌های مختلف دچار تحولات اجتماعی می‌شود.  

سریال «حکایت‌های کمال» با قصه ای از محمد میرکیانی به کارگردانی قدرت اله صلح میرزایی و نویسندگی سید امیرحسین جهانی و بازی شهره لرستانی، محمدرضا شیرخانلو، محمود پاک نیت، حمید ابراهیمی، شهرام عبدلی، بیژن بنفشه خواه، یوسف صیادی، امیر نوری و ... در شهرک سینمایی غزالی مقابل دوربین رفت.

س ح / س م

نظر شما
ارسال نظر