پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
4551
-
الف
+

جدیدترین تصاویر سریال «حکایت‌های کمال»

تصویربرداری سریال «حکایت‌های کمال» به روزهای پایانی نزدیک شد.

تصویربرداری سریال «حکایت‌های کمال» به روزهای پایانی نزدیک شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد میرکیانی» که ناظر کیفی و نویسنده «حکایت‌های کمال» است، گفت: در حال حاضر سریال روزهای پایانی تصویربرداری خود را در لوکیشن یک مدرسه سپری می‌کند و امیدوارم با حاضر شدن سریال، خانواده‌ها از تماشای آن لذت ببرند.

وی ادامه داد: کتاب «حکایت‌های کمال» ویژه گروه سنی نوجوانان نوشته شده، اما سریال آن به شکلی است که قصه‌های جذابی برای خانواده‌ها دارد و قطعا تماشای آن در کنار خانواده لذت و شیرینی مضاعفی خواهد داشت. ضمن اینکه ما تمام تلاشمان را کردیم تا در کنار کمبود منابع مالی، اثری درخور و با کیفیت بالا تولید کنیم. 

میرکیانی در پاسخ به این سوال که آیا سریال کاملا و مطابق با کتاب «حکایت‌های کمال» ساخته شده، عنوان داشت: پایه سریال بر مبنای همین کتاب است اما گروهی از نویسندگان قصه‌های آن را بسط داده‌اند و طوری نوشته شده که پتانسیل تصویری آن نیز بهتر شود. البته شرایط تولید این سریال با آثار دیگر متفاوت بود. چون داستان سریال در دهه ۴۰ می‌گذرد و بالطبع در کوچه و خیابان امروزی ما نمی‌توانیم آن لوکیشن‌ها را پیدا کنیم. ضمن اینکه در شهرک سینمایی غزالی هم بیشتر دکورها متعلق به سال‌های دیگری هستند و همین کار را برای ما مشکل می‌کرد. 

وی ادامه داد: به همین دلیل ما برنامه‌ریزی کردیم که محله‌ای به نام «کمال» در شهرک سینمایی غزالی طراحی کرده و همان را با بهترین مواد بسازیم. نتیجه آن نیز این شد که در حال حاضر یک شهرک کوچک در شهرک غزالی با متریال واقعی و با بتن ساخته شده که شرایط آب و هوایی تاثیری روی آن ندارد. مثلا باران‌هایی که در اوایل سال آمد نتوانست هیچ صدمه‌ای به کار بزند. ضمن اینکه خانه‌ای که آنجا ساخته شده خود زیرزمینی هم دارد که یک گروه آنجا مشغول کار هستند و گروه دیگر هم در همان خانه و کوچه‌های اطراف آن.

میرکیانی درباره تاثیر اقتصادی این دکورها نیز توضیح داد: تلویزیون در این دکورها می‌تواند هم سریال‌های گوناگون و هم برنامه‌های دیگر تهیه و تدارک ببیند و به جای اینکه دکور موقت زده شود و بعد از مدتی قابل استفاده نباشد، محله کمال با استفاده از متریال یا مواد اولیه واقعی ساخته شد. کارکرد این دکورها علاوه بر استفاده در سایر آثار می‌تواند گردشگری هم باشد. مطمئن باشید که وقتی سریال پخش شود بسیاری از نوجوان‌ها و خانواده آنها نیز دوست دارند این محله را از نزدیک ببینند و همین می‌تواند دستمایه حضور دانش‌آموزان در این دکورها باشد. 

ه خ/ م گ

نظر شما
ارسال نظر