پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3299
-
الف
+

فیلم جدید کارگردان «زد» در یونان

کارگردان مشهور یونانی تبار، نوزدهمین فیلمش را در زادگاهش جلوی دوربین می‌برد

کوستا گاوراس کارگردان فرانسوی یونانی تبار، نوزدهمین فیلمش را در دست ساخت دارد و آن را در زادگاهش یونان جلوی دوربین می‌برد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از مهر، گاوراس نوزدهمین فیلمش را بر مبنای خاطرات یانیس یاروفاکیس می‌سازد.

این فیلمساز فرانسوی یونانی تبار اکنون در حال فیلمبرداری فیلم «بزرگسالان در اتاق» است. او هفت سال پس از ساخت آخرین فیلمش «کاپیتال» بار دیگر بر صندلی کارگردانی نشسته است تا با اقتباس از خاطرات پرفروش یانیس یاروفاکیس این فیلم را به سرانجام برساند.

داستان کتاب خاطرات این سیاستمدار با عنوان «بزرگسالان در اتاق: نبرد من با تأسیسات گسترده اروپا» از آغاز آوریل در آتن جلوی دوربین رفت و ساخت این فیلم ۱۲ هفته به طول می‌انجامد.

گروه بازیگران و سازندگان در طول فیلم راهی پاریس، ریگا، بروکسل، استراسبورگ، فرانکفورت و لندن نیز می‌شوند تا بخش‌هایی از فیلم در این شهرها جلوی دوربین برود.

یاروفاکیس در کتاب خاطراتش از تجربیاتش در طول ۶ ماه از سال 2015 نوشته است که وزیر دارایی یونان بود.

این فیلم بر بحران مالی و مذاکراتی که بین دولت یونان و بقیه اروپا در جریان بود تمرکز دارد.

گاوراس از این فیلم به عنوان یک تراژدی یونان باستان که در دوران مدرن می‌گذرد، یاد کرده است و می‌گوید: این داستان یک کشور و مردمش است که در شبکه قدرت گرفتار شده‌اند.

وی به مخاطبانش تاکید کرده که این یک چالش بزرگ است ولی آنها را ناامید نمی‌کند.

در این فیلم اولویت بر این بود که نقش هر شخصیت را بازیگری از همان ملیت ایفا کند. به همین دلیل نقش اصلی که یاروفاکیس است توسط کریستوس لولیس ایفا می‌شود و آلکساندروس بوردومیس در نقش آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان ظاهر می‌شود. نقش وزیر دارایی آلمان یعنی ولفگانگ شوئبله را نیز اولریش تاکور آلمانی بازی می‌کند که چهارمین تجربه همکاری او با گاوراس است.

این فیلم با بودجه ۶.۸۵ میلیون یورویی در دست ساخت است و با همکاری یونان و فرانسه ساخته می‌شود.

کوستا گاوراس ۸۶ ساله است. او فیلم سینمایی «زد» را در سال ۱۹۶۹ کارگردانی کرد. این فیلم اشاره به قتل گریگوری لمبراکیس نماینده چپ‌گرای پارلمان یونان دارد که در سال ۱۹۶۳ به دست نیروهای راست‌گرا در یونان صورت گرفت.

ب س/ا.ز

نظر شما
ارسال نظر