پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3139
-
الف
+

"فاطمه معتمد آریا" داور بخش «افق‌ها» در جشنواره ونیز

هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز شب گذشته با حضور سینماگران ایرانی افتتاح شد.

هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز شب گذشته با حضور سینماگران ایرانی افتتاح شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ایرنا، هفتاد و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز روز گذشته با حضور داوران و فیلم‌هایی از ایران گشایش یافت.

 «همچنان که می‌مردم» نخستین اثر سینمایی «مصطفی سیاری» و فیلم کوتاه «پاگرد» به کارگردانی و نویسندگی «محسن بنی هاشمی» به نمایندگی از ایران در بخش رقابتی جشنواره حضور دارند.

در بخش کلاسیک های ونیز 2018، نسخه ترمیم‌شده فیلم «خشت و آینه» اثر قدیمی ابراهیم گلستان هم که برخی آن را آغازگر سینمای موج نوی ایران می‌دانند، روی پرده خواهد رفت.

امسال «فاطمه معتمد آریا» بازیگر مطرح سینمای ایران و «رامین بحرانی» سینماگر ایرانی – آمریکایی به ترتیب عضو هیئت های داوری بخش‌های «افق‌ها» و «فیلم‌های اول» هستند.

بحرانی خود با فیلم «بلاد کین» در بخش خارج از مسابقه جشنواره حضور دارد. دیگر فیلم این بخش، «فانوس خیال» به کارگردانی امیر نادری است.
جشنواره ونیز امسال با فیلم «اولین مرد» سومین اثر سینمایی «دیمین شزل» کارگردان آمریکایی گشایش یافت.

این فیلم که ماجرای ماموریت آپولو 11 و سفر «نیل آرمسترانگ» فضانورد آمریکایی به ماه را روایت می‌کند، مورد استقبال منتقدان و مخاطبان حاضر در جشنواره قرار گرفت.

شزل سال 2016 با فیلم «لا لا لند» برنده 6 جایزه اسکار از جمله در بخش بهترین کارگردانی شده بود.

از جمله دیگر سینماگران مطرح حاضر در جشنواره امسال می‌توان به برادران کوئن با فیلم «تصنیف باستراسکروگز» و آفونسو کوارون با فیلم «رم» اشاره کرد.

امسال ریاست هیئت داوران جشنواره ونیز به «گیرمو دل تورو» کارگردان صاحب نام و خالق آثاری چون «هزارتوی پن» و «پسر جهنمی» سپرده شده است. 

«شکل آب» آخرین فیلم وی سال گذشته به عنوان بهترین فیلم سال در جشنواره اسکار شناخته شده بود.

از جمله حواشی جشنواره ونیز 2018 که تاکنون مورد توجه اهالی رسانه و سینما قرار گرفته، حضور تنها یک کارگردان زن در میان آثار پذیرفته شده است. این جشنواره هشتم سپتامبر (17 شهریور) با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

 ف ا/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر