پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3490
-
الف
+

جشنواره ونیز با فیلم دمین شزل افتتاح می‌شود

فیلم «اولین مرد» به کارگردانی دمین شزل جشنواره فیلم ونیز را افتتاح می‌کند.

فیلم «اولین مرد» به کارگردانی دمین شزل جشنواره فیلم ونیز را افتتاح می‌کند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ایسنا، درام فضایی «اولین مرد» ساخته «دمین شزل» کارگردان برنده اسکار اولین نمایش جهانی خود را در افتتاحیه هفتادوپنجمین جشنواره ونیز تجریه خواهد کرد.

این دومین باری است که فیلمی از «دمین شزل» آغازگر جشنواره ونیز می‌شود؛ فیلم «لالا لند» در سال ۲۰۱۶ نیز در افتتاحیه ونیز رونمایی شد و پس از آن حضور درخشانی در فصل جوایز سینمایی داشت و رکورد تعداد نامزدی در شاخه‌های مختلف تاریخ جوایز سینمایی اسکار را نیز به نام خود ثبت کرد و اسکار کارگردانی را نیز برای «شزل» به ارمغان آورد.

در این فیلم «رایان گاسلینگ» در نقش «نیل آرمسترانگ» فضانورد معروف آمریکایی بازی می‌کند و داستان فیلم درباره یک سال منتهی به ماموریت آپولو ۱۱ و فرود بر سطح کره ماه در سال ۱۹۶۹ میلادی است.

«کلر فوی» در فیلم «نخستین مرد» در نقش همسر «نیل آرمسترانگ» ایفای نقش کرده است و «جنت شیران»، «کایل شاندلر»، «جیسون کلارک»، «کوری استول»، «کریستوفر آبوت» و «پاتریک فوجیت» نیز دیگر بازیگران این درام فضایی هستند.

«اولین مرد» قرار است از تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ در  آمریکا به صورت گسترده اکران خود را آغاز کند.

«کوچک‌سازی»، «اورست»، «بردمن»، «جاذبه»، «اصولگرای بی‌میل»، «نیمه ماه مارس» و «قوی سیاه» فیلم‌هایی هستند که در چند سال اخیر جشنواره فیلم ونیز را افتتاح کردند. در چند سال اخیر فیلم‌های افتتاح‌گر جشنواره ونیز عملکرد موفقی در فصل جوایز سینمایی داشته‌اند.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت و امسال «گیرمو دل تورو» فیلمساز مشهور مکزیکی به عنوان رئیس داوران بخش رقابتی انتخاب شده است.

ب س/ط ه

نظر شما
ارسال نظر