پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3477
-
الف
+

کارگردان «هکساریج»، نبرد اوکیناوا را ادامه می‌دهد

پروژه بعدی کارگردانی مل گیبسون، فیلمی درباره نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم خواهد بود.

پروژه بعدی کارگردانی مل گیبسون، فیلمی درباره نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم خواهد بود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ورایتی،‌ مل گیبسون برای پروژه بعدی‌اش روی صندلی کارگردانی فیلم درام جنگ جهانی دوم با عنوان «نابودکننده» می‌نشیند. این نخستین پروژه او پس از دریافت نامزدی جایزه اسکار برای فیلم «هکساریج» است.

فیلم «نابودکننده» با اقتباس از کتاب «جهنم از بهشت: داستان حماسی یواس‌اس لافی و بزرگترین حمله کامیکازی جنگ جهانی دوم» نوشته جان ووکوویتس تولید خواهد شد.

رزالیند راس فیلمنامه این فیلم را نوشته و داستان آن حول محور «نبرد اوکیناوا» که آوریل سال ۱۹۴۵ به وقع پیوست، می‌گردد. این زمانی بود که کشتی معروف یواس‌اس لافی مورد چند حمله کامیکازی واقع شد و لقب «کشتی‌ای که نمی‌مرد» را به دست آورد. ووکوویتس برای نوشتن کتاب و شکل دادن به داستان خود از مصاحبه‌های شخصی با بازماندگان واقعه، کتاب‌های خاطرات خدمه کشتی و نامه‌های زمان جنگ ملوانان استفاده کرد.

«هکساریج»‌ هم درباره نبرد اوکیناوا بود، اما روی شخصیت دزموند داس تمرکز کرد که یک امدادرسان پزشکی میدان جنگ بود و توانست ده‌ها سرباز نیروهای متحده را بدون استفاده از سلاح نجات دهد.

گیبسون برای این فیلم سومین نامزدی دریافت جایزه اسکار کارگردانی خود را کسب کرد. او برای فیلم سال ۱۹۹۵ «شجاع‌دل» موفق به کسب دو جایزه اسکار بهترین کارگردان و بهترین فیلم سینمایی سال شده بود.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر