پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3238
-
الف
+

"دل تورو" رییس هیات داوران جشنواره ونیز

گی‌یرمو دل تورو فیلمساز مکزیکی، رییس هیات داوران جشنواره فیلم ونیز شد.

گی‌یرمو دل تورو فیلمساز مکزیکی، رییس هیات داوران  جشنواره فیلم ونیز شد.

به گزارش آی‌فیلم، گیلرمو دل تورو کارگردان مکزیکی که برای جدیدترین فیلمش «شکل آب» جایزه گلدن گلوب را کسب کرده، رییس هیات داوران هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز شد.

دل تورو پس از این انتخاب گفت: خدمت کردن به عنوان رییس در جشنواره ونیز افتخار و مسئولیت بسیار بزرگی است که با احترام و قدردانی آن را می‌پذیرم.

وی در ادامه از جشنواره ونیز چنین یاد کرد: ونیز پنجره‌ای به دنیای سینما و فرصتی برای گرامیداشت قدرت و ارتباط فرهنگی است.

دل تورو برای فیلم «شکل آب» نامزدی ۱۳ اسکار را کسب کرده است. این در حالی است که این فیلم سال پیش اولین اکران جهانی اش را در لیدو تجربه کرد و جایزه اصلی را از هیات داورانی به ریاست آنت بنینگ به دست آورد.  

البرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز از دل تورو به عنوان فردی یاد کرد که نمادی از سخاوت و عشق به سینمای گذشته یا آینده و شور برای نوعی از سینماست که می‌تواند برانگیزاننده احساسات باشد و بر مردم تأثیر بگذارد و در عین حال احساسات آنها را منعکس کند.

وی افزود: او با تخیل زنده خود و حساسیت‌های غیرمعمول و اعتمادش به قدرت تصویر، جهانی شگفت‌انگیز خلق کرده است که هم عشق و هم ترس در آن وجود دارد و تنوع، گنج بنیادین آن است.

دل تورو بیش از ۲۰ سال پیش و در سال ۱۹۹۷ به ونیز رفته بود و اولین فیلم انگلیسی زبانش یعنی «میمیک» را ارایه کرده بود. او سال ۲۰۰۶ به لیدو بازگشت و یکی از اعضای هیات داوران برای اهدای جایزه لوییجی دی لورنتیس برای فیلم اول بود.  

گفتنی است دوره هفتادوپنجم جشنواره فیلم ونیز از 7 تا 17 شهریور 1397 (۲۹ آگوست تا هشت سپتامبر ۲۰۱۸) برگزار می‌شود.

س م / س م

نظر شما
ارسال نظر