پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3593
-
الف
+

جشنواره فیلم‌های ایرانی در لاهور پاكستان برپا شد

جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر لاهور پاكستان از روز گذشته آغاز شد.

جشنواره فیلم‌های ایرانی در شهر لاهور پاكستان باهدف تقویت بیش از پیش روابط فرهنگی مردم دو كشور دوست و همسایه و معرفی بیشتر توانمندی‌های صنعت فیلم ایران در پاكستان، از روز گذشته آغاز شد.

به گزارش آی‌فیلم، در این جشنواره فیلم ایرانی كه به همت خانه فرهنگ كشورمان در لاهور برگزار شده است، «شهریار بَحرانی» كارگردان  كشورمان به همراه یكی از آثار ماندگار خود به نام «مُلك سلیمان» نیز حضور دارد.

در جشنواره دو روزه لاهور در مجموع چهار فیلم ایرانی شامل «ملك سلیمان» ساخته شهریار بحرانی، «یك حبه قند» به كارگردانی رضا میركریمی، «حوض نقاشی» به كارگردانی مازیار میری و «بید مجنون» به كارگردانی مجید مجیدی برای علاقه مندان پاكستانی به فیلم های ایرانی روی پرده می‌رود.

در ماه های اخیر، روند اكران فیلم های ایرانی در شهرهای مختلف پاكستان رو به افزایش بوده و حدود دو ماه پیش نیز جشنواره سه روزه فیلم های ایرانی در شهر راولپندی برگزار شد.

نمایش فیلم های ایرانی با استقبال خوبی از سوی مردم پاكستان روبرو شده است و ادامه برگزاری جشنواره های مشابه در شهرهای مختلف پاكستان می تواند بیش از پیش به رونق صنعت فیلم ایران در پاكستان كمك كند.

سینماهای پاكستان بیشتر به اكران فیلم های نسبتا ارزان قیمت و كم محتوای هندی وابسته هستند و ایجاد تنوع در برنامه‌های سینماها در پاكستان، به ویژه با استفاده از فیلم‌های ایرانی كه قرابت بسیار نزدیكی هم به فرهنگ مردم پاكستان دارد، می تواند وابستگی سینماهای پاكستان به فیلم‌های »بالیوود» را كاهش دهد.

ه خ/ا.ا

نظر شما
ارسال نظر